viac

  Lovci lebiek zadržali nebezpečného muža

  Tomáš Dž. (31) bol ešte v júni minulého roka neprávoplatne odsúdený na 15 rokov nepodmienečne za vraždu, ktorú mal spáchať v roku 2018 v Michalovciach.

  V tragický deň otvoril dvere spolujazdca cúvajúceho taxíka a jednou ranou s nožom mal spôsobiť smrť iného muža.

  Deň pred Vianocami, 23.12.2019, prebiehalo odvolacie konanie na Krajskom súde v Košiciach, kde sa očakávalo vynesenie právoplatného rozsudku a teda pravdepodobne okamžitý nástup Tomáša na výkon trestu.

  Tomáš sa prostredníctvom svojho obhajcu ospravedlnil formou „PN-ky“, ktorú sudca neuznal a nariadil jeho predvolanie.

  Tomáš sa dal na útek, čo spustilo pátrací proces po jeho osobe – sudca vydal ešte v ten deň príkaz na zatknutie. Keďže muž sa naďalej skrýval aj počas vianočných sviatkov a existovala reálna obava, že pod vplyvom alkoholu by mohol spáchať ďalší násilný skutok, prípad si dňa 27.12. prevzali cieľoví pátrači z Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru, prezývaní verejnosťou ako „lovci lebiek“.

  Ešte v ten istý deň vďaka intenzívnej operatívno-pátracej činnosti bol Tomáš Dž. zadržaný v Michalovciach.

  Zadržanie vykonali „kukláči“ z Pohotovostného policajného útvaru z Košíc, na akcii sa podieľali aj policajti z OR PZ Michalovce.

  Sudca vzal zadržaného muža do väzby, počas ktorej sa očakáva vynesenie právoplatného rozsudku, pred ktorým už dúfajme neujde.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Booking.com