viac

  Turistov v Tatrách opäť privíta jedinečný ľadový dóm

  Z 225 ton ľadu vytvorili aj tento rok sochári jedinečné dielo. Zimná sezóna v Tatrách začala otvorením jedinečného ľadového domu.

  Jedinečný ľadový dóm, ktorý už tradične patrí k symbolom zimy v Tatrách, dnes po siedmy raz otvorili na Hrebienku v Starom Smokovci aj za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka. Otvorením unikátnej atrakcie sa začala zimná sezóna 2019/2020 v Tatrách. Organizácie cestovného ruchu aj hoteliéri sú pripravení na nárast turistov.

  Jedinečná atrakcia svojho druhu nielen na Slovensku je tento rok inšpirovaná Katedrálou Notre–Damme v Paríži. Vznikala pod rukami hlavného staviteľa Adama Bakoša, ktorý na ňu použil neuveriteľných 225 ton ľadu. Umelecké dielo leží v  nadmorskej výške 1.285 m.n.m.  a každoročne priláka tisícky domácich a zahraničných turistov.

  „Som veľmi rád, že aj tento jedinečný a krásny symbol Tatier môžem spojiť s ďalším pozitívnym konštatovaním. A to, že cestovnému ruchu na Slovensku sa darí. Viem, že je za tým veľa práce a úsilia všetkých subjektov v cestovnom ruchu, preto aj ministerstvo dopravy bude naďalej vytvárať také podmienky, aby k nám turisti nielen prichádzali, ale sa aj radi vracali,” povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

  Tatranský ľadový dóm má dosah na cestovný ruch nielen priamo na Hrebienku vo Vysokých Tatrách, ale profitujú z neho aj okolité obce a mestá ako Kežmarok, Levoča či  oblasti ako Bachledova dolina.

  Rezort dopravy každoročne podporuje  činnosť krajských a oblastných organizácií cestovného ruchu a turistických informačných centier formou dotácií. V roku 2019 pre 41 organizácií cestovného ruchu smerovala podpora vo výške viac ako 6, 4 mil. Eur.

  Zámerom poskytovania dotácií je podpora zmysluplných projektov a aktivít cestovného ruchu, lepšia kooperácia subjektov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb v jednotlivých regiónoch Slovenska. Cieľom je predovšetkým zvýšenie kvality v oblasti cestovného ruchu v turistických destináciách, čo vo všeobecnosti prináša ekonomický profit.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Booking.com